Skip to content

17 Pheasant Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 1979

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 12, 1993

Property Information

Block5106
Lot45
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page51

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,232
Acreage0.35

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$44,000
32%
Improvement Value:$94,800
68%
Total Assessment$138,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,416+2.7%
2024$5,273+4.4%
2023$5,052+0.9%
2022$5,008+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1979