Skip to content

105 Christmas Tree Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 2008

Last Sale Price
$290,238
Last Sale Date
Sep 5, 2008

Property Information

Block5102
Lot5.06
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page51

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,210
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$54,000
22%
Improvement Value:$193,100
78%
Total Assessment$247,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,642+2.7%
2024$9,387+4.4%
2023$8,994+0.9%
2022$8,915+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$290,238

To:

Sq Ft2,210DeedBook 8905, Page 1639

Property Built

Built

Year Built: 2008