Skip to content

119 Christmas Tree Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 2007

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Aug 26, 2021

Property Information

Block5102
Lot5.20
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page51

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,753
Acreage0.33

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$54,000
17%
Improvement Value:$263,800
83%
Total Assessment$317,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,401+2.7%
2024$12,073+4.4%
2023$11,568+0.9%
2022$11,466+0.6%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2007

Property Sale

Sale
$430,000
DeedBook 8476, Page 1632