Skip to content

120 Christmas Tree Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 2010

Last Sale Price
$471,000
Last Sale Date
May 19, 2023

Property Information

Block5102
Lot5.21
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page51

Building Details

Building Class16.5
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,228
Acreage0.33

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$54,000
22%
Improvement Value:$191,400
78%
Total Assessment$245,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,576+2.7%
2024$9,323+4.4%
2023$8,933+0.9%
2022$8,854+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$471,000

To:

Sq Ft2,228DeedBook 12380, Page 956

Property Built

Built

Year Built: 2010

Property Sale

Sale
$265,000
DeedBook 9146, Page 768