Skip to content

104 Christmas Tree Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 2008

Last Sale Price
$450,000
Last Sale Date
Feb 7, 2025

Property Information

Block5102
Lot5.05
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page51

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,333
Acreage0.33

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$54,000
19%
Improvement Value:$236,300
81%
Total Assessment$290,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,328+2.7%
2024$11,028+4.4%
2023$10,567+0.9%
2022$10,474+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$450,000

To:

DeedBook 12767, Page 1955

Property Sale

SaleMulti
$315,348

To:

DeedBook 8879, Page 1863

Property Built

Built

Year Built: 2008