Skip to content

9 Cedar Hill Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 1977

Last Sale Price
$209,900
Last Sale Date
Jun 30, 2005

Property Information

Block5204
Lot30
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page52

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,230
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,000
22%
Improvement Value:$141,100
78%
Total Assessment$181,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,422+2.7%
2024$7,226+4.4%
2023$6,923+0.9%
2022$6,862+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$209,900

To:

Sq Ft1,230DeedBook 7886, Page 879

Property Sale

Sale
$175,000
DeedBook 7251, Page 671

Property Sale

Sale
$104,000
DeedBook 4692, Page 730

Property Sale

Sale
$37,440

Property Built

Built

Year Built: 1977