Skip to content

129 Country Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1992

Last Sale Price
$195,000
Last Sale Date
Oct 27, 2017

Property Information

Block5207
Lot14
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page52

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,792
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,000
26%
Improvement Value:$131,100
74%
Total Assessment$177,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,910+2.7%
2024$6,728+4.4%
2023$6,446+0.9%
2022$6,390+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$195,000

To:

Sq Ft1,792DeedBook 10765, Page 1138

Property Sale

Sale
$185,000
DeedBook 8955, Page 600

Property Sale

Sale
$159,737
DeedBook 7426, Page 630

Property Sale

Sale
$151,000
DeedBook 5263, Page 358

Property Sale

Sale
$127,900
DeedBook 4626, Page 124

Property Built

Built

Year Built: 1992