Skip to content

25 Old Farm Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1988

Last Sale Price
$62,160
Last Sale Date
Mar 20, 2000

Property Information

Block5207
Lot21
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page52

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,644
Acreage0.77

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$46,000
22%
Improvement Value:$163,500
78%
Total Assessment$209,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,175+2.7%
2024$7,959+4.4%
2023$7,626+0.9%
2022$7,559+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$62,160

To:

Sq Ft1,644DeedBook 8641, Page 1222

Property Sale

Sale
$144,900
DeedBook 4424, Page 326

Property Sale

Sale
$375,000
DeedBook 4323, Page 809

Property Built

Built

Year Built: 1988