Skip to content

306 Cedar Brook Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1995
Commercial

Last Sale Price
$125,000
Last Sale Date
Apr 26, 2017

Property Information

Block5302
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page53

Building Details

Building Class10
Description1SF
Dwellings1
ZoningPRC
Sq Footage800
Acreage2.48

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,900
53%
Improvement Value:$44,800
47%
Total Assessment$95,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,734+2.7%
2024$3,636+4.4%
2023$3,483+0.9%
2022$3,453+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$125,000

To:

Sq Ft800DeedBook 10634, Page 1038

Property Built

Built

Year Built: 1995