Skip to content

180 Penbryn RoadBerlin, NJ 08009

Built 1985
Commercial

Last Sale Price
$95,045
Last Sale Date
Oct 31, 1998

Property Information

Block1701
Lot18.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class10
Description1SF & TOWER
Dwellings1
ZoningPI3
Sq Footage672
Acreage3.41

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$80,000
77%
Improvement Value:$23,500
23%
Total Assessment$103,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,039+2.7%
2024$3,932+4.4%
2023$3,767+0.9%
2022$3,734+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$95,045

To:

Sq Ft672DeedBook 5020, Page 140

Property Sale

Sale
$100,000
DeedBook 4441, Page 98

Property Built

Built

Year Built: 1985