Skip to content

323 South White Horse Pik

Hammonton, NJ 08037

Built 2013
Commercial

Last Sale Price
$85,000
Last Sale Date
Nov 14, 2011

Property Information

Block5402
Lot10.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page54

Building Details

Building Class16.5
Description---
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage560
Acreage2.09

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$62,600
36%
Improvement Value:$113,400
64%
Total Assessment$176,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,868+2.7%
2024$6,686+4.4%
2023$6,406+0.9%
2022$6,350+0.6%
Property History
Sales5

Property Built

Built

Year Built: 2013

Property Sale

Sale
$85,000

To:

Sq Ft560DeedBook 9511, Page 1133

Property Sale

Sale
$60,000
DeedBook 8874, Page 1735

Property Sale

Sale
$380,000
DeedBook 5075, Page 407

Property Sale

Sale
$104,000
DeedBook 47911, Page 41

Property Sale

Sale
$125,000
DeedBook 4635, Page 736