Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
South White Horse Pike
Hammonton, NJ 08037
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 4, 2002
Property Information
Block6208
Lot5.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page62
Building Details
Building Class10
Description1SCB
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage---
Acreage9.63
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$52,900
27%
Improvement Value:$140,600
73%
Total Assessment$193,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $7,550 | +2.7% |
| 2024 | $7,351 | +4.4% |
| 2023 | $7,043 | +0.9% |
| 2022 | $6,981 | +0.6% |
Property History
No events match the selected filters.