Skip to content

310 Old White Horse Pike

Waterford Works, NJ 08089

Built 1932

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 4, 1999

Property Information

Block5406
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page54

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage1,780
Acreage0.89

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$44,500
24%
Improvement Value:$138,500
76%
Total Assessment$183,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,141+2.7%
2024$6,952+4.4%
2023$6,661+0.9%
2022$6,603+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1932