Skip to content

324 Old White Horse Pike

Waterford Works, NJ 08089

Built 1962

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 5, 2004

Property Information

Block5406
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page54

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage1,527
Acreage1.78

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$46,600
27%
Improvement Value:$126,000
73%
Total Assessment$172,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,735+2.7%
2024$6,557+4.4%
2023$6,283+0.9%
2022$6,227+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1962