Skip to content

65 Braddock Avenue

Hammonton, NJ 08037

Built 1957

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 23, 2024

Property Information

Block5702
Lot9.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page57

Building Details

Building Class17
Description1SF2G-2 UNITS
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage3,270
Acreage2.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$46,100
19%
Improvement Value:$202,600
81%
Total Assessment$248,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,704+2.7%
2024$9,448+4.4%
2023$9,053+0.9%
2022$8,973+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$86,815
DeedBook 4085, Page 744

Property Built

Built

Year Built: 1957