Skip to content

109 Curcio Lane

Hammonton, NJ 08037

Built 2014

Last Sale Price
$244,185
Last Sale Date
Nov 22, 2013

Property Information

Block5706
Lot7.09
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page57

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR6
Sq Footage2,062
Acreage1.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,000
16%
Improvement Value:$220,500
84%
Total Assessment$262,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,243+2.7%
2024$9,972+4.4%
2023$9,555+0.9%
2022$9,471+0.6%
Property History
Sales2

Property Built

Built

Year Built: 2014

Property Sale

Sale
$244,185

To:

Sq Ft2,062DeedBook 9932, Page 260

Property Sale

Sale
$60,000
DeedBook 9690, Page 819