Skip to content

100 Lois Lane

Hammonton, NJ 08037

Built 2015

Last Sale Price
$257,450
Last Sale Date
Apr 22, 2015

Property Information

Block5706
Lot7.22
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page57

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR6
Sq Footage2,260
Acreage1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,000
17%
Improvement Value:$206,800
83%
Total Assessment$248,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,708+2.7%
2024$9,452+4.4%
2023$9,056+0.9%
2022$8,977+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$257,450

To:

Sq Ft2,260DeedBook 10194, Page 576

Property Built

Built

Year Built: 2015

Property Sale

SaleMulti
$20,000

From:

To:

DeedBook 10114, Page 1311Recorded12/9/2014

Also conveyed in this deed

1 parcel