Skip to content

15 West Central Avenue

Hammonton, NJ 08037

Built 1973

Last Sale Price
$111,250
Last Sale Date
Aug 15, 1995

Property Information

Block5802
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page58

Building Details

Building Class17
Description1SB
Dwellings1
ZoningPR6
Sq Footage1,375
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$38,700
28%
Improvement Value:$99,400
72%
Total Assessment$138,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,389+2.7%
2024$5,246+4.4%
2023$5,027+0.9%
2022$4,983+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$111,250

To:

Sq Ft1,375DeedBook 4774, Page 756

Property Built

Built

Year Built: 1973