Skip to content

15 Arcadian Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 1989

Last Sale Price
$247,000
Last Sale Date
Nov 21, 1989

Property Information

Block5810
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page58

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,182
Acreage1.92

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$72,700
28%
Improvement Value:$187,000
72%
Total Assessment$259,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,134+2.7%
2024$9,866+4.4%
2023$9,453+0.9%
2022$9,370+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$247,000

To:

Sq Ft2,182DeedBook 4410, Page 385

Property Sale

Sale
$52,323
DeedBook 4391, Page 204

Property Built

Built

Year Built: 1989