Skip to content

127 South Grove Street

Sicklerville, NJ 08081

Built 1989

Last Sale Date
Dec 19, 1989

Property Information

Block5810
Lot12.02
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page58

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,007
Acreage1.75

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$53,800
24%
Improvement Value:$169,700
76%
Total Assessment$223,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,721+2.7%
2024$8,491+4.4%
2023$8,135+0.9%
2022$8,064+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$37,075
DeedBook 4415, Page 305

Property Built

Built

Year Built: 1989

Property Sale

Sale
$20,000

To:

Sq Ft2,007DeedBook 4174, Page 103