Skip to content

133 Blue Anchor Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1973

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 13, 2018

Property Information

Block5901
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page59

Building Details

Building Class17
Description1SB2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,028
Acreage4.87

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$69,400
35%
Improvement Value:$128,800
65%
Total Assessment$198,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,734+2.7%
2024$7,530+4.4%
2023$7,214+0.9%
2022$7,151+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$77,350
DeedBook 5232, Page 391

Property Built

Built

Year Built: 1973