Skip to content

609 Johnson RoadSicklerville, NJ 08081

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 9, 2025

Property Information

Block601
Lot9
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page06

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,212
Acreage0.86

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$39,200
28%
Improvement Value:$100,800
72%
Total Assessment$140,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,463+2.7%
2024$5,319+4.4%
2023$5,096+0.9%
2022$5,051+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920