Skip to content

672 Cross Keys Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1991
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 20, 2001

Property Information

Block602
Lot1.07
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page06

Building Details

Building Class10
Description1SF
Dwellings1
ZoningC
Sq Footage8,094
Acreage1.99

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$250,000
25%
Improvement Value:$750,000
75%
Total Assessment$1,000,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$39,020+2.7%
2024$37,990+4.4%
2023$36,400+0.9%
2022$36,080+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$750,000
DeedBook 5161, Page 75

Property Built

Built

Year Built: 1991