Skip to content

105 Summer Lea Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 2014

Last Sale Price
$295,000
Last Sale Date
Apr 30, 2018

Property Information

Block604
Lot6.03
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page06

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage3,248
Acreage0.72

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,000
14%
Improvement Value:$240,100
86%
Total Assessment$280,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,930+2.7%
2024$10,641+4.4%
2023$10,196+0.9%
2022$10,106+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$295,000

To:

Sq Ft3,248DeedBook 10883, Page 114

Property Sale

Sale
$299,880

From:

To:

DeedBook 10107, Page 1186Recorded11/26/2014

Property Built

Built

Year Built: 2014

Property Sale

Sale
$291,000
DeedBook 9725, Page 537

Property Sale

Sale
$500,000
DeedBook 9500, Page 653