Skip to content

119 Summer Lea Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 2013

Last Sale Price
$285,323
Last Sale Date
Oct 31, 2013

Property Information

Block604
Lot6.10
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page06

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage3,176
Acreage0.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,000
14%
Improvement Value:$240,800
86%
Total Assessment$280,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,957+2.7%
2024$10,668+4.4%
2023$10,221+0.9%
2022$10,131+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$285,323

To:

Sq Ft3,176DeedBook 9919, Page 1636

Property Built

Built

Year Built: 2013

Property Sale

Sale
$500,000
DeedBook 9500, Page 653