Skip to content

520 South White Horse Pik

Hammonton, NJ 08037

Commercial

Last Sale Price
$200,000
Last Sale Date
Nov 23, 1998

Property Information

Block6601
Lot19.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page66

Building Details

Building Class10
Description1SCB
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage---
Acreage1.3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$51,300
29%
Improvement Value:$123,900
71%
Total Assessment$175,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,836+2.7%
2024$6,656+4.4%
2023$6,377+0.9%
2022$6,321+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$200,000

To:

DeedBook 4990, Page 316