Skip to content

113 Blatherwick Avenue

Hammonton, NJ 08037

Built 1997

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 21, 2004

Property Information

Block6455
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page64

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR6
Sq Footage1,904
Acreage3.77

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$49,200
22%
Improvement Value:$174,600
78%
Total Assessment$223,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,733+2.7%
2024$8,502+4.4%
2023$8,146+0.9%
2022$8,075+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1997