Skip to content

454 Winterberry Lane

Hammonton, NJ 08037

Built 1968

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 9, 2014

Property Information

Block6904
Lot1.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page69

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage1,915
Acreage2.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,900
21%
Improvement Value:$172,300
79%
Total Assessment$219,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,553+2.7%
2024$8,327+4.4%
2023$7,979+0.9%
2022$7,909+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1968