Skip to content

549 Wharton Avenue

Hammonton, NJ 08037

Vacant Land

Last Sale Price
$9,275
Last Sale Date
Jun 1, 2015

Property Information

Block6601
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page66

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage---
Acreage6.84

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$55,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,158+2.7%
2024$2,101+4.4%
2023$2,013+0.9%
2022$1,995+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$9,275

To:

DeedBook 10297, Page 390