Skip to content

538 East Fleming Pike

Winslow Twp, NJ 02525

Built 1950
Farm (Regular)

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 17, 2000

Property Information

Block6602
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page66

Building Details

Building Class14
Description1SF
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage960
Acreage1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
57%
Improvement Value:$33,900
43%
Total Assessment$78,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,079+2.7%
2024$2,997+4.4%
2023$2,872+0.9%
2022$2,847+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$1,000,000

Property Built

Built

Year Built: 1950