Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
356 East Fleming Pike
Hammonton, NJ 08037
Farm (Regular)
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 13, 2011
Property Information
Block6602
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page66
Building Details
Building Class10
DescriptionPOLE BARN
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage---
Acreage1
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$1,000
2%
Improvement Value:$43,000
98%
Total Assessment$44,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $1,713 | -48.8% |
| 2024 | $3,343 | +4.4% |
| 2023 | $3,203 | +0.9% |
| 2022 | $3,175 | +0.6% |
Property History
No events match the selected filters.