Skip to content

3 Cranberry Court

Hammonton, NJ 08037

Built 1975

Last Sale Price
$65,000
Last Sale Date
Sep 8, 1987

Property Information

Block6902
Lot18
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page69

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,400
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
25%
Improvement Value:$126,000
75%
Total Assessment$168,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,555+2.7%
2024$6,382+4.4%
2023$6,115+0.9%
2022$6,061+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$65,000

To:

Sq Ft1,400DeedBook 4240, Page 481

Property Built

Built

Year Built: 1975