Skip to content

370 South Egg Harbor Road

Hammonton, NJ 08037

Built 2007

Last Sale Date
Jun 13, 1975

Property Information

Block6904
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page69

Building Details

Building Class10
Description1S
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage2,240
Acreage1.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,800
4%
Improvement Value:$1,104,000
96%
Total Assessment$1,149,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$44,865+2.7%
2024$43,681+328.4%
2023$10,196+0.9%
2022$10,106+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2007