Skip to content

10 Dunham Loop

Berlin, NJ 08009

Built 1981

Last Sale Price
$169,900
Last Sale Date
Jun 20, 2002

Property Information

Block703
Lot14
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page07

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,034
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
19%
Improvement Value:$179,600
81%
Total Assessment$221,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,647+2.7%
2024$8,419+4.4%
2023$8,066+0.9%
2022$7,995+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$169,900

To:

Sq Ft2,034DeedBook 5249, Page 365

Property Built

Built

Year Built: 1981

Property Sale

Sale
$63,940