Skip to content

6 Dunham Court

Berlin, NJ 08009

Built 1981

Last Sale Price
$244,200
Last Sale Date
Jun 10, 2005

Property Information

Block704
Lot23
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page07

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,799
Acreage0.41

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
21%
Improvement Value:$159,100
79%
Total Assessment$201,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,847+2.7%
2024$7,640+4.4%
2023$7,320+0.9%
2022$7,256+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$244,200

To:

Sq Ft1,799DeedBook 7864, Page 274

Property Built

Built

Year Built: 1981

Property Sale

Sale
$55,640
DeedBook 3698, Page 252