Skip to content

567 Walker Road

Hammonton, NJ 08037

Built 1994
Farm (Regular)

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 22, 2003

Property Information

Block7102
Lot12
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page71

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage3,579
Acreage2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$46,500
15%
Improvement Value:$274,100
85%
Total Assessment$320,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,260+2.8%
2024$11,930+4.5%
2023$11,420+0.9%
2022$11,317+1.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1994