Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
592 Spring Road
Hammonton, NJ 08037
Farm (Regular)
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 31, 2009
Property Information
Block7102
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page71
Building Details
Building Class---
DescriptionFARM SHED
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage---
Acreage1.38
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$1,400
2%
Improvement Value:$89,300
98%
Total Assessment$90,700
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $3,535 | +2.8% |
| 2024 | $3,438 | +4.4% |
| 2023 | $3,294 | +0.9% |
| 2022 | $3,265 | +0.6% |
Property History
No events match the selected filters.