Skip to content

77 East Fleming Pike

Hammonton, NJ 08037

Built 1976

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 12, 2013

Property Information

Block7401
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page74

Building Details

Building Class16.5
Description1SF
Dwellings2
ZoningPR1
Sq Footage3,123
Acreage2.55

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$57,800
13%
Improvement Value:$387,400
87%
Total Assessment$445,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,372+2.7%
2024$16,913+4.4%
2023$16,205+0.9%
2022$16,063+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$449,900
DeedBook 7496, Page 1233

Property Sale

Sale
$5,000

Property Built

Built

Year Built: 1976