Skip to content

67 East Fleming Pike

Hammonton, NJ 08037

Built 1989

Last Sale Date
Dec 19, 2044

Property Information

Block7401
Lot8
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page74

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,038
Acreage3.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,800
21%
Improvement Value:$204,100
81%
Total Assessment$251,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,806+2.7%
2024$9,547+4.4%
2023$9,147+0.9%
2022$9,067+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$168,000

To:

DeedBook 4734, Page 834

Property Sale

Sale
$2,499,267

To:

DeedBook 4463, Page 556

Property Built

Built

Year Built: 1989

Property Sale

Sale
$330,000
DeedBook 4344, Page 734