Skip to content

Hall Street

Hammonton, NJ 08037

Last Sale Date
Dec 31, 1996

Property Information

Block7405
Lot13
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page74

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage---
Acreage4.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$61,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$61,400

Tax History

YearProperty taxesChange
1998$860+6.2%
1997$810+71.5%
1996$472+9.6%
1995$431+1.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$5,000
DeedBook 3920, Page 265