Skip to content

340 East Fleming Pike

Hammonton, NJ 08037

Commercial

Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
Jun 29, 1999

Property Information

Block7701
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page77

Building Details

Building Class10
Description2SF
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage---
Acreage3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$51,000
15%
Improvement Value:$288,700
85%
Total Assessment$339,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,255+2.7%
2024$12,905+4.4%
2023$12,365+0.9%
2022$12,256+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$250,000

To:

DeedBook 5034, Page 241