Skip to content

352 East Fleming Pike

Hammonton, NJ 08037

Built 1968
Industrial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 24, 2017

Property Information

Block7701
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page77

Building Details

Building Class10
Description1SCB
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage---
Acreage64.72

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$250,000
25%
Improvement Value:$731,500
75%
Total Assessment$981,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$38,298+2.7%
2024$37,287+4.4%
2023$35,727+0.9%
2022$35,413+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$950,000
DeedBook 4724, Page 118

Property Built

Built

Year Built: 1968