Skip to content

551 South Egg Harbor Road

Hammonton, NJ 08037

Industrial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 23, 2023

Property Information

Block7801
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page78

Building Details

Building Class10
Description2SB
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage---
Acreage15.87

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$216,000
59%
Improvement Value:$150,000
41%
Total Assessment$366,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,281+2.7%
2024$13,904+4.4%
2023$13,322+0.9%
2022$13,205+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$265,000

From:

To:

DeedBook 10737, Page 96Recorded10/19/2017