Skip to content

727 S Mays Landing RoadHammonton, NJ 08037

Built 1941

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 23, 2001

Property Information

Block8001
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page80

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,374
Acreage1.54

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$47,200
37%
Improvement Value:$79,300
63%
Total Assessment$126,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,936+2.7%
2024$4,806+4.4%
2023$4,605+0.9%
2022$4,564+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$33,300
DeedBook 4491, Page 311

Property Built

Built

Year Built: 1941