Skip to content

6 Lexington Avenue

Hammonton, NJ 08037

Built 1984

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 5, 1983

Property Information

Block8204
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page82

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage1,858
Acreage0.53

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$47,000
21%
Improvement Value:$173,400
79%
Total Assessment$220,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,600+2.7%
2024$8,373+4.4%
2023$8,023+0.9%
2022$7,952+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1984