Skip to content

835 Flittertown Road

Hammonton, NJ 08037

Built 1996

Last Sale Date
Dec 29, 1994

Property Information

Block8304
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page83

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage2,866
Acreage1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
14%
Improvement Value:$282,600
86%
Total Assessment$327,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,783+2.7%
2024$12,446+4.4%
2023$11,925+0.9%
2022$11,820+0.6%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 1996

Property Sale

Sale
$10,000