Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Michaels CourtHammonton, NJ 08037
Public Property
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 7, 2000
Property Information
Block8601
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page86
Building Details
Building Class10
DescriptionOPEN SPACE
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage---
Acreage13.63
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$13,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$13,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2002 | $224 | +0.9% |
| 2001 | $222 | +1.8% |
| 2000 | $218 | -49.3% |
| 1999 | $429 | +4.3% |
Property History
No events match the selected filters.