Skip to content

903 S Mays Landing RoadHammonton, NJ 08037

Built 1998

Last Sale Price
$45,000
Last Sale Date
Feb 26, 1996

Property Information

Block8901
Lot13
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page89

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,808
Acreage4.67

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$98,300
26%
Improvement Value:$285,000
74%
Total Assessment$383,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,956+2.7%
2024$14,562+4.4%
2023$13,952+0.9%
2022$13,829+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1998

Property Sale

Sale
$45,000

To:

Sq Ft2,808DeedBook 4809, Page 238