Skip to content

Wright Avenue Landlocked

Berlin, NJ 08009

Vacant Land

Last Sale Price
$22,000
Last Sale Date
Jun 24, 1988

Property Information

Block901
Lot8
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page09

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningPRC
Sq Footage---
Acreage7.9

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$16,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$16,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$624+2.7%
2024$608+4.4%
2023$582+0.9%
2022$577+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$22,000

To:

DeedBook 4318, Page 182