Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Binker Avenue
Berlin, NJ 08009
Last Sale Date
Apr 6, 2016
Property Information
Block904
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page09
Building Details
Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage---
Acreage3.27
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$53,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$53,400
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2018 | $1,832 | +1.5% |
| 2017 | $1,805 | +2.3% |
| 2016 | $1,765 | +1.3% |
| 2015 | $1,741 | +3.5% |
Property History
No events match the selected filters.